nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Szkolna scena teatralna

09.12.2009 Administrator

 Doskonale poradzili sobie z tą niełatwą interpretacją zdarzeń uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej: Kasia Puk, Karolina Pieczonka, Angelika Majdańska, Madzia Wróbel, Marcin Bartman, Sławek Burek, Mariusz Chwieja, Monika Golec, Sylwia Kawęcka, Monika Kordyka, Kasia Krasoń, Piotrek Madej, Jacek Pańczyniak, Edyta Strawińska, Monika Rumanek, Natalia Stelmach, Emilia Chacia.

  Dzięki niezwykłemu, twórczemu zaangażowaniu uczniów powstało ciekawe przedstawienie ilustrujące dzieje historii naszego państwa, począwszy od utraty niepodległości poprzez powstania w 1930 i 1863, odzyskanie wolności w 1918, II wojnę światową aż do wydarzeń 1980 roku. Pointą spektaklu była piękna postawa młodzieży zadeklarowana odśpiewaniem tekstu Adama Asnyka:

Lecz nie przestańmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość

Lekcję historii nasi uczniowie odegrali na scenie auli już wielokrotnie – ostatnio podczas konferencji Tradycje Kościuszkowskie. W lutym nadchodzącego roku zespół zagra przedstawienie w Galerii Porczyńskich, obecnej  Galerii Muzeum im. Jana Pawła II w Warszawie podczas konferencji Chrześcijańskie zasady życia publicznego organizowanej przez UW, KUL i UKSW dla  senatorów i posłów Rzeczpospolitej. 

Reżyseria i aranżacja przestrzeni: Longina Ordon, współpraca Anna Kielar.

Wykonanie  scenografii: Karolina Bruchnalska, Katarzyna Granat, Anna, Nowak, Patrycja Paterek, Agata Popek, Urszula Powęzka, Magdalena Stelmach, Agnieszka Sudoł, Magdalena Truskot, Magdalena Wdowiak – uczennice  IV klasy Technikum Odzieżowego pod opieką p. Aliny Machaj, współpraca p. Ewa Czech.

 Nagłośnienie i efekty świetlne: Adrian  Nejman.

 Zdjęcia: p. Andrzej Kułakowski i p. Jan Muniak

 

 

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest