nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Szkolny Dzień Budowlańca

03.03.2013 Administrator

7 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli po raz pierwszy został zorganizowany „Szkolny Dzień Budowlańca”, pod patronatem Starosty Stalowowolskiego Roberta Fili oraz Telewizji Miejskiej Stalowa Wola i TVK Stella.

W Szkolnym Dniu Budowlańca udział wzięli przedstawiciele 12 firm budowlano-instalacyjnych:


♦XELLA POLSKA ? SILKA, YTONG
 CHEDIEL
 FAKRO
 ŚNIEŻKA
 KNAUF BAUPRODUKTE
 MICHNOSYSTEM
ZAKŁADY SUROWCÓW CHEMICZNYCH I MINERALNYCH ?PIOTRKOWICE II?
 KERMI
 DE DIETRICH
 ROTHENBERGER
 FUNDACJA POMYŚL O PRZYSZŁOŚĆI
 RAKOCZY


Przedstawiciele w/w firm przeprowadzili szkolenia dla uczniów w salach i zaprezentowały  praktyczne zastosowanie materiałów, których pokaz  miał miejsce na korytarzu szkoły oraz na terenie warsztatów szkolnych, gdzie uczniowie pod opieką nauczycieli praktycznej nauki zawodu, mieli okazję zapoznać się z technologią i sposobem zastosowania nowych rozwiązań na rynku budowlanym.


W projekcie wzięło udział 688 uczniów klas technikum kształcących w następujących zawodach:


♦ technik budownictwa ? 10 klas
 technik urządzeń sanitarnych ? 4 klasy
 technik inżynierii środowiska i melioracji ? 4 klasy
 technik drogownictwa ? 1 klasa
 technik cyfrowych procesów graficznych ? 1 klasa
 technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ? 1 klasa


W szkoleniach uczestniczyli również  uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodach:

 murarz – 3 klasy
 technolog robót wykończeniowych w budownictwie ? 6 klas
 monter instalacji i urządzeń sanitarnych ? 3 klasy

 
 Opiekę nad młodzieżą pełniło 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz 21 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, podczas zajęć prowadzonych przez przedstawicieli firm budowlano ? instalacyjnych.
Na korytarzach szkoły przygotowane zostały stoiska prezentujące firmy oraz wystawy prac konkursowych jak i zarazem odbywały się konkursy z wiedzy i umiejętności budowlanych.
 Uczniowie zainteresowani rysunkiem odręcznym mieli okazję wziąć udział w warsztatach, gdzie pod opieką nauczyciela ćwiczyli swoje umiejętności.
Na zakończenie ?Szkolnego Dnia Budowlańca? w auli szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dotyczącej podejmowanych działań , przedstawiciele firm otrzymali podziękowania za udział i ufundowanie nagród dla uczestników konkursów, które zostały zorganizowane w związku z tym dniem.
 Naszą uroczystość również zaszczycił swoją obecnością  Pan inż. Edward Gala, prezes Firmy Besta, a zarazem zastępca przewodniczącego Prezydium Zarządu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Rzeszowie, który ufundował trzy cenne nagrody dla najlepszych uczniów naszej szkoły.
Opracowała Agnieszka Grzywacz

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest