nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Szkolny Dzień Budowlańca

03.03.2013 Administrator

7 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli po raz pierwszy został zorganizowany „Szkolny Dzień Budowlańca”, pod patronatem Starosty Stalowowolskiego Roberta Fili oraz Telewizji Miejskiej Stalowa Wola i TVK Stella.

W Szkolnym Dniu Budowlańca udział wzięli przedstawiciele 12 firm budowlano-instalacyjnych:


♦XELLA POLSKA ? SILKA, YTONG
 CHEDIEL
 FAKRO
 ŚNIEŻKA
 KNAUF BAUPRODUKTE
 MICHNOSYSTEM
ZAKŁADY SUROWCÓW CHEMICZNYCH I MINERALNYCH ?PIOTRKOWICE II?
 KERMI
 DE DIETRICH
 ROTHENBERGER
 FUNDACJA POMYŚL O PRZYSZŁOŚĆI
 RAKOCZY


Przedstawiciele w/w firm przeprowadzili szkolenia dla uczniów w salach i zaprezentowały  praktyczne zastosowanie materiałów, których pokaz  miał miejsce na korytarzu szkoły oraz na terenie warsztatów szkolnych, gdzie uczniowie pod opieką nauczycieli praktycznej nauki zawodu, mieli okazję zapoznać się z technologią i sposobem zastosowania nowych rozwiązań na rynku budowlanym.


W projekcie wzięło udział 688 uczniów klas technikum kształcących w następujących zawodach:


♦ technik budownictwa ? 10 klas
 technik urządzeń sanitarnych ? 4 klasy
 technik inżynierii środowiska i melioracji ? 4 klasy
 technik drogownictwa ? 1 klasa
 technik cyfrowych procesów graficznych ? 1 klasa
 technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ? 1 klasa


W szkoleniach uczestniczyli również  uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodach:

 murarz – 3 klasy
 technolog robót wykończeniowych w budownictwie ? 6 klas
 monter instalacji i urządzeń sanitarnych ? 3 klasy

 
 Opiekę nad młodzieżą pełniło 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz 21 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, podczas zajęć prowadzonych przez przedstawicieli firm budowlano ? instalacyjnych.
Na korytarzach szkoły przygotowane zostały stoiska prezentujące firmy oraz wystawy prac konkursowych jak i zarazem odbywały się konkursy z wiedzy i umiejętności budowlanych.
 Uczniowie zainteresowani rysunkiem odręcznym mieli okazję wziąć udział w warsztatach, gdzie pod opieką nauczyciela ćwiczyli swoje umiejętności.
Na zakończenie ?Szkolnego Dnia Budowlańca? w auli szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dotyczącej podejmowanych działań , przedstawiciele firm otrzymali podziękowania za udział i ufundowanie nagród dla uczestników konkursów, które zostały zorganizowane w związku z tym dniem.
 Naszą uroczystość również zaszczycił swoją obecnością  Pan inż. Edward Gala, prezes Firmy Besta, a zarazem zastępca przewodniczącego Prezydium Zarządu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Rzeszowie, który ufundował trzy cenne nagrody dla najlepszych uczniów naszej szkoły.
Opracowała Agnieszka Grzywacz

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest