nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Uczniowie Złotej Kościuszkowskiej na lekcji muzealnej

07.10.2012 Administrator

W dniu 03 października 2012 r. uczniowie klas 4TBS i II TU pod opieką Pań Anny Jurkiewicz i Agnieszki Grzywacz wzięli udział w lekcji muzealnej i zwiedzili wystawę czasową „Malarstwo i grafika Leona Wyczółkowskiego  w 160. Rocznicę urodzin” w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

 

Uczniowie podczas lekcji poznali nie tylko twórczość  Leona Wyczółkowskiego (1852–1936), malarza, grafika, pedagoga, jednego z największych i najważniejszych artystów Młodej Polski, ale zapoznali się również z nurtem w sztuce impresjonistycznej, której celem było dążenie do oddania zmysłowych, ulotnych momentów oraz z technikami malarstwa, ich  rozpoznaniem i interpretacją obrazów.
Wystawa wywarła ogromne wrażenie na uczestnikach lekcji.


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest