nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Uczniowie ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli laureatami VII Wojewódzkiego Konkursu Origami

21.06.2013 Andrzej Kułakowski

 Uczniowie naszej szkoły:  Krystian Butkowski, Adrian Pyz i Kamil Urbanik, zdobyli  I, II i III miejsce w kategorii tradycyjny moduł chiński – szkoły ponadgimnazjalne VII Wojewódzkiego Konkursu Origami organizowanego w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki po krainie origami” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Patronatem medialnym konkurs objęły: OrigamiArt – www.origami.art.pl oraz Polskie Towarzystwo Origami.


Główne cele konkursu to popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży sztuki orgiami oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.  Na konkurs nadesłano ponad 300 prac wykonanych przez wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów z województwa  podkarpackiego i nie tylko. Prace nagradzane były w kilku kategoriach: origami płaskie, tradycyjne, tradycyjne moduły chińskie, kusudama, kręciołki, drzewka, kwiaty, bryły. Nagrodzono 102 osoby.

Krystian Butkowski wykonał pracę zatytułowaną „Tort trzypiętrowy”, Adrian Pyz wykonał pracę zatytułowaną „Smok”, a Kamil Urbanik pracę pod tytułem „Wazon”. Opiekunem uczniów była nauczycielka matematyki pani Małgorzata Jaklińska.

Wszystkie prace konkursowe zaprezentowano na wystawie towarzyszącej rozdaniu nagród laureatom Konkursu Origami w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7  w Stalowej Woli w dniach 7 – 9 czerwca 2013 r.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest