nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Agresja zbrojna na Polskę we wrześniu 1939 r.

17.09.2018 Andrzej Kułakowski

17 września, to data niezwykle ważna w historii naszego narodu. 79 lat temu, po napaści Niemiec, Polska musiała zmierzyć się z kolejnym wrogiem, który brutalnie przekroczył wschodnią granicę naszej Ojczyzny. Oddając hołd bohaterom walczącym z Armią Czerwoną, uczniowie ZSP Nr 2 przygotowali apel upamiętniający wrześniowe wydarzenia.

 

Młodzież zaangażowana w uroczystość, wyrecytowała przejmujące i pełne powagi utwory poetyckie. Zebrani otrzymali także wspaniałą lekcję historii od Pana Zbigniewa Paszkiewicza – Przewodniczącego Koła Związku Sybiraków w Stalowej Woli, który nawiązując do własnych doświadczeń wojennych, podkreślił wagę pamięci o tragicznych wydarzeniach i bohaterach narodowych. Uroczystość zakończona została utworem Miasto 44 w wykonaniu Klaudii Latawiec, której akompaniowała Weronika Ogonowska i Jakub Myszka.

Uroczystość 17 września przygotowali uczniowie: Wiktoria Giemza, Dominik Broda, Urszula Stój, Laura Szuba, Marek Kulka, Adrian Tonderys, Jakub Hanejko, Piotr Liskowicz pod opieką nauczycieli języka polskiego i historii: Anny Blachy i Iwony Szewc.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest