nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Uroczystość upamiętniająca 27 rocznice wprowadzenia stanu wojennego

04.05.2009 Administrator

 Chcąc upamiętnić to tragiczne w dziejach naszego kraju wydarzenie uczniowie ZS  nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli zorganizowali uroczystość połączoną ze spotkaniem z Ewą Kuberną, działaczką podziemnej ?Solidarności” w Stalowej Woli, represjonowaną przez reżim komunistyczny. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli  pod kierunkiem nauczyciela historii  Pawła Boratyńskiego przygotowali prezentację multimedialną oraz okolicznościową wystawę na temat stanu wojennego. W trakcie uroczystości Ewa Kuberna podzieliła się wspomnieniami z okresu swojej działalności opozycyjnej oraz odpowiadała na liczne pytania młodzieży.

 Następnie delegacja szkoły w składzie; dyrektor mgr Włodzimierz Smutek, wicedyrektor – mgr Lucyna Dul, gość honorowy- Ewa Kuberna oraz przedstawiciele nauczycieli
i uczniów złożyła wieniec pod krzyżem Solidarności w pobliżu Huty Stalowa Wola. Tam też odbyło się spotkanie z przedstawicielem NSZZ ?Solidarność” HSW. Należy dodać, że w składzie delegacji efektownie prezentowali się umundurowani uczniowie klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego oraz słynni kosynierzy w sukmanach i krakuskach z pawimi piórami.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest