nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

VI Beania u Kościuszki

10.10.2018 Andrzej Kułakowski

4 października 2018 roku odbyła się VI edycja Beanii Zawodowych u Kościuszki. Były to otrzęsiny wyjątkowe, bo – po pierwsze zawodowe i zarazem tradycyjne, a po drugie to otrzęsiny u Kościuszki – Patrona naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Złotej Kościuszkowskiej. Uroczystość składała się z dwóch części.

 

Pierwsza z nich to właściwe Beania, w trakcie których reprezentantów klas pierwszych poddano: heblowaniu, ciosaniu, spiłowywaniu rogów, sadzaniu na kozła, obcinaniu włosów, czesaniu, czyszczeniu uszu. Kolejnym wyzwaniem dla Beanów był konkurs wiedzy o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce. Jednak najważniejszym elementem uroczystości było złożenie przez uczniów przysięgi zawodowej.

 

Druga część otrzęsin, czyli tzw. „obróbka zawodowo-sportowa” miała miejsce w Jastkowicach w czasie ogniska integracyjnego.

 

Za przebieg i organizację odpowiedzialni byli wychowawcy klas pierwszych, a otrzęsin dokonali uczniowie klasy IV TEC. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest