nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

VII Sesja Historyczna

18.10.2009 Administrator

W spotkaniu wzięli udział Sybiracy, którzy przeżyli czasy zesłania m.in. Pan Zbigniew Paszkiewicz obecnie Prezes Polskiego Związku Sybiraków Koło w Stalowej Woli. Na Sesję przybyli także zaproszeni goście: wicestarosta Janusz Zarzeczny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kotulski oraz pracownicy Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, którym przekazano do Muzeum Kronikę parafialną kościoła w Rudniku nad Sanem  odnalezioną po latach  przez uczennicę klasy muzealnej.

Wspomnieniami z tamtego strasznego okresu deportacji podzielił się z uczestnikami sesji Pan Zbigniew Paszkiewicz. Opowiedział o tym, jak on i jego najbliższa rodzina zostali wywiezieni na Wschód i spędzili tam kilka lat. Po wysłuchaniu wspomnień Pana Paszkiewicza uczestnicy sesji przystąpili do zadawania pytań, na które Pan Zbigniew chętnie odpowiadał.
Na koniec sesji poprosiliśmy o wspólne pamiątkowe zdjęcie z organizatorami sesji i zaproszonymi gośćmi.  W VII Sesji Historycznej udział także wzięli uczniowie naszej szkoły klasy II TDS oraz opiekunowie mgr Anna Ryzak (wychowawca), mgr Iwona Szewc i Pani praktykantka Beata Surdaj

 


 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest