nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

W hołdzie Patronowi

14.10.2012 Administrator

W dniu 10 października 2012 r. przedstawiciele wszystkich typów szkół wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli oddali hołd i cześć wielkiemu patriocie, bohaterowi narodowemu, Patronowi Szkoły – Tadeuszowi Kościuszce. Zapalenie zniczy i złożenie kwiatów przy pomniku Naczelnika odbyło się w 218 rocznicę bitwy pod Maciejowicami i w przededniu 195 rocznicy jego śmierci, którą obchodzić będziemy 15 października. Uroczystość, w oprawie szkolnego pocztu sztandarowego i ceremoniału przedstawicieli klasy wojskowej, poprowadził nauczyciel historii p. Roman Niwierski. Przed budynkiem szkoły nie mogło zabraknąć również uczniów, którzy pod opieką p. wicedyrektor Longiny Ordon w wymownej zadumie i ciszy, wyrazili swą postawę wobec patrona szkoły.
 
Delegacja przedstawicieli ZSP Nr 2

w Stalowej Woli w hołdzie Naczelnikowi.

Przewodniczący SU składający wieniec Patronowi

szkoły w imieniu społeczności uczniowskiej.

Uczniowie klas wojskowych

ze zniczami u stóp Naczelnika Tadeusza Kościuszki

Podziękowania i zakończenie uroczystości 

przez prowadzącego p. Romana Niwierskiego.

Uroczystość oddania hołdu przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki, poprzedziła audycja w szkolnym radiowęźle. Uczennice klasy III TSI E. Siek i M. Ujda pod kierunkiem nauczycieli historii p. Anny Ryzak i p. Romana Niwierskiego, przygotowały uczniom naszej szkoły prezentację sylwetki Andrzeja Tadeusza Bonawentury Kościuszki, generała wojsk polskich i amerykańskich, Najwyższego Naczelnika powstania z 1794 roku (jedynego powstania narodowego nazwanego imieniem jego dowódcy) – jako doskonałego inżyniera, stratega i dowódcę wojskowego. Z pewnością audycja ta, ukazała uczniom postać Tadeusza Kościuszki w świetle nie tylko polityka i myśliciela, ale przede wszystkim jako żołnierza, stratega i wodza ? dowódcę umiejętnie prowadzącego działania w kampaniach amerykańskich, w obronie Konstytucji 3 maja i w czasie insurekcji.
 
Przedstawiciele klas LO o profilu wojskowym

w przemarszu tuż po zakończeniu uroczystości.

Corocznie uczniowie, nauczyciele i dyrekcja, obchodzą święta rocznicowe związane z osobą patrona, który dla całej społeczności szkolnej jest wzorem miłości ojczyzny. Od paru lat delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli uczestniczy w Ogólnopolskich Obchodach ?Rocznic Kościuszkowskich? w Maciejowicach, biorąc czynny udział w Międzynarodowych Sympozjach Kościuszkowskich. Nasza szkoła jako stolica Ogólnopolskiej Federacji Szkół Kościuszkowskich, w trosce o kształtowanie właściwych postaw patriotyczno-obywatelskich naszych uczniów, łącznie z wartościami których uosobieniem jest nasz patron ? Tadeusz Kościuszko, prowadzi wszechstronną i intensywną pracę dydaktyczno-wychowawczą.
Dziękując uczniom za ich postawę którą okazali podczas uroczystości, jestem głęboko przekonany że Patron szkoły ? Tadeusz Kościuszko będzie im drogowskazem przez resztę ich dorosłego życia.

 

Roman Niwierski
zdjęcia: Andrzej Kułakowski


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest