nivo slider image

Strona Główna

Wigilia dla mieszkańców miasta pod MDK

18.12.2013 Andrzej Kułakowski

DSC02586

   W niedzielę 15 grudnia 2013 roku  kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły pod opieką p. Renaty Pachacz, p. Anny Blachy i p. Iwony Szewc uczestniczyło w „Wigilii dla mieszkańców Stalowej Woli i okolic” na Placu Piłsudskiego przed MDK. Uroczystość zorganizowana po raz kolejny przez Stowarzyszenie „Dobro Powraca” i MDK w Stalowej Woli była okazją do wspólnego dzielenia się „dobrem, które powraca”.


Był to wyjątkowy czas, niosący nadzieję i życzliwość od wielu wolontariuszy i ofiarodawców. Nie zabrakło życzeń, występów artystycznych i tradycyjnego poczęstunku. Mieszkańcy degustowali czerwony barszcz, wigilijną kapustę, bigos, paszteciki, ciasta i owoce.  Na scenie ustawionej w tle pięknie przystrojonej choinki prezentowała się z kolędami młodzież ze stalowowolskich szkół.  

Wśród wielu grup śpiewających wystąpił z 20 minutowym koncertem kolęd 42  osobowy chór  uczniów naszej szkoły.  W rolę dyrygenta znakomicie wcielił się Maciej Sobiło. Na instrumentach akompaniowali: skrzypce – Anna Lasota klasa II TB2, perkusja – Hubert Bryk klasa I TEC, gitara basowa- Michał Zając klasa II TEC, gitara klasyczna- Jakub Molawka klasa II TB2. Chór zaprezentował się pięknie ujmując publiczność wykonaniem kolęd: Bóg się rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Cicha noc, Znak pokoju, Gdy śliczna Panna, W żłobie leży, Gdy się Chrystus rodzi. Gorące brawa zgromadzonej publiczności wynagrodziły naszej młodzieży poniesiony trud.

Gratulujemy występu i dziękujemy wszystkim wspaniałym młodym artystom za występ.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest