nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka do Auschwitz – Birkenau

07.10.2012 Administrator

27 września 2012 roku uczniowie klas II AW, III AW, IV TB2, IV TD razem z opiekunami – Anetą Łój, Iwoną Szewc, Andrzejem Kułakowskim i Jackiem Paziem – zwiedzali Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau utworzone w miejscu hitlerowskiego obozu KL Auschwitz.

http://www.zsnr2.stalowa-wola.pl/pliki/albumy/20120927/index.html

Młodzież zobaczyła miejsca opisane przez Tadeusza Borowskiego w opowiadaniach „U nas w Auschwitzu” i „Proszę państwa do gazu” oraz usłyszała o tragedii ludzi, którzy mieli nieszczęście znaleźć się w obozie.

Muzeum Auschwitz Birkenau jest miejscem upamiętnienia najstraszniejszej w historii Świata przemyślanej i perfekcyjnie zorganizowanej fabryki śmierci, jaką był zbudowany przez Niemców obóz zagłady w Oświęcimiu.
Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, figuruje tam pod oficjalną nazwą Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

Odwiedzając to miejsce każdy z nas miał okazję przemyśleć i poznać najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy i ujrzeć na własne oczy rzeczywisty efekt wdrożenia w życie hitlerowskiej machiny śmierci. Każdy człowiek powinien odwiedzić to miejsce, aby już nigdy nie powtórzyła się ta najczarniejsza z kart w historii ludzkości.

Aneta Łój
Andrzej KułakowskiKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest