nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka do Elektrowni w Stalowej Woli

09.10.2013 Andrzej Kułakowski

W dniu 9 października klasy 1 TE, 2 TE i 2 TLO uczestniczyły w wycieczce do Elektrowni Stalowa Wola. Opiekunami wycieczki byli Artur Wróblewski organizator całej eskapady i Anna Haliniak. Uczniowie z technikum o profilu związanym z energią odnawialną mogli podziwiać instalację na biomasę i zapoznać się z technologią. Tauron Wytwarzanie SA – Oddział Elektrownia Stalowa Wola, jako jedna z pierwszych elektrowni w kraju rozpoczęła wdrażanie technologii produkcji energii odnawialnej wykorzystując biomasę.

Wybudowana instalacja o mocy 20 MW, którą widać m.in. z ul. Czarnieckiego, spala 20 procent biomasy agro pozyskiwanej np. ze słomy i 80 proc. leśnej. Blok składa się z układu magazynowania, suszenia i rozdrabniania biomasy. Po zakończeniu budowy bloku gazowo – parowego i na biomasę wycofane zostaną kotły węglowe, a to oznacza, że na terenie Stalowej Woli i Podkarpacia nie będzie już spalany w ogóle węgiel.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest