nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka do elektrowni

24.06.2010 Administrator

Uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się wielu informacji na temat technologii pracy zakładu i wytwarzania energii elektrycznej oraz cieplnej. Zobaczyli także jak wygląda praca w laboratorium i nastawni. ESW jest elektrownią dbającą o środowisko. Stosuje zasadę zrównoważonego rozwoju i strategii czystszej produkcji.  Jako jedna z pierwszych w Polsce  zaczęła spalać biomasę. Spaliny z kotłów odpylane są w elektrofiltrach. Do biomasy jaka spalana jest w stalowowolskiej Elektrowni zalicza się: biomasę rolniczą, pellet, trociny, wierzbę energetyczną, zrębki, brykiety. Głównym surowcem energetycznym jest węgiel kamienny.
Popiół który jest produktem ubocznym spalania jest wykorzystywany do produkcji pustaków.
Elektrownia cały czas się  rozwija i unowocześnia. Do 2014 roku planowane jest oddanie nowego bloku gazowo-parowego o mocy 400MW.

Opracowali Adam Jarosz i Anna MiazgaKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest