nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka do Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli

14.06.2013 Andrzej Kułakowski

W dn. 13 czerwca 2013 r. uczniowie klasy Technikum budowlanego – 1TB1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej – 113 pod opieką  wychowawców p. U. Adachy, p. Ł. Rzeszutko, oraz nauczycieli p. A. Haliniak i M. Terleckiej wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli. Ww. klasy biorą udział w projekcie unijnym „Być przedsiębiorczym – nauka przez praktykę”, w ramach którego uczestniczą m.in. w cyklu warsztatów z pracodawcami.
Spotkanie z p. Cezarym Kubickim – prezesem Zarządu Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli, było okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu podstaw przedsiębiorczości, zapoznania się z aspektem praktycznym prowadzenia działalności gospodarczej i rozwijania postaw przedsiębiorczych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o roli i znaczeniu inkubatora technologicznego jako instytucji, która zapewnia początkującym przedsiębiorcom pomoc w uruchomieniu i prowadzeniu firmy oferującej produkt lub usługę powstałą w wyniku wdrożenia nowej technologii.

W drugiej części wycieczki uczniowie zwiedzali wyposażenie Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli, który dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz laboratorium metaloznawczym, umożliwiającym precyzyjną obróbkę stali, aluminium lub tworzyw sztucznych w oparciu o tokarsko-frezarskie centra obróbcze, maszynę do cięcia strumieniem wody, elektrodrążarkę wgłębną oraz urządzenie do spawania wiązką elektronów.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest