nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Wycieczka do Krynicy

19.10.2009 Administrator

  Po dotarciu na miejsce, uczniowie zostali zakwaterowani w jakże uroczym pensjonacie „Józefa” oraz zapoznani z planem dnia. Kolejnym etapem wycieczki była ciężka wyprawa (za pomocą kolejki górskiej) na, liczący 1114 m. n.p.m., szczyt Jaworzyny Krynickiej.  Po tym wielkim wysiłku wszyscy z radością spoczęli na szczycie w górskich „restauracjach”.


Pokrzepieni na ciele i duchu z Jaworzyny zeszli  o własnych siłach. Dziewczyny z 3G podjęły się wielkiego wyzwania, polegającego na zejściu ze szczytu w rekordowo krótkim czasie. Ostatecznie wyprzedziły je koleżanki z 4TBO. Podczas zejścia  zarówno uczniowie jak i nauczyciele podziwiali bogatą szatę roślinną i przepiękne widoki górskich dolin.   Po powrocie do pensjonatu wszyscy udali się na posiłek, następnie po półgodzinnej ?sjeście? wiara wraz z przewodnikiem wyruszyła do miasta w celu lepszego poznania okolic oraz postaci Nikifora – malarza polskiego urodzonego w Krynicy. Oczywiście nie można było ominąć głównej atrakcji Krynicy-Zdroju, jaką jest lecznicza woda, którą pić można w Pijalni Wody Uzdrowiskowej. Rozkoszy spożywania i pełni smaku owej wody nie można porównywać z innymi, gdyż tylko ona posiada ów charakterystyczny zapach i smak. Po opuszczeniu Pijalni grupa pożegnała przewodnika i pod kierownictwem nauczycielek skierowała się w drogę powrotną do ?Józefy?. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się oryginalne sklepy z pamiątkami,  jak również gorące oscypki z żurawiną.

   Po powrocie do pensjonatu wszyscy mogli zregenerować siły na wieczorne zabawy w trakcie kolacji złożonej ze spaghetti oraz kanapek. Posiłek dodał krzepy słabnącym i entuzjazmu leniwym na wieczorne ?wygibasy?. Wieczorną rozrywką było prezentowanie umiejętności wokalnych i tanecznych w rytmach królującego na polskich parkietach disco-polo. Czyste wokalnie karaoke w wykonaniu pań i – równie zachwycające  – ?jęczenie? panów zachwyciło nie tylko właściciela pensjonatu, ale również dzielnie kibicujące rozśpiewanej młodzieży nauczycielki. Uzupełnieniem całości była dyskotekowa oprawa świetlna oraz ciekawe improwizacje taneczne w aranżacji pań.

   Po koncercie polskiej piosenki i tańcach wybiła godzina ciszy nocnej, więc, zgodnie z regulaminem obowiązującym w pensjonacie, udano się do pokoi, gdzie wszyscy łaknący wiedzy i świata mogli spokojnie odpocząć i przygotować się na atrakcje kolejnego dnia wycieczki. Jednak podopieczni, zafascynowani Krynicą i jej urokami, nie mogli zasnąć i w pokojach rozgorzały rozmowy, którym towarzyszyło dzielenie się wrażeniami z całego dnia podróży.

   Ostatni dzień wycieczki był równie ciekawy i fascynujący.  Zdobycie Góry Parkowej, na szczycie której znajdowały się ekstremalne zjeżdżalnie, tzw. rajskie ślizgawki  było nie lada osiągnięciem, gdyż większość uczestników wycieczki boleśnie odczuła posiadanie przeróżnych mięśni nóg, z których istnienia na co dzień nie zdawano sobie sprawy. W drodze powrotnej niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się McDonald, gdzie zregenerowano siły na czterogodzinny powrót do Stalowej Woli.

Wszyscy wrócili szczęśliwi i usatysfakcjonowani wyjazdem.

 

 

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest