nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka do Lublina na Targi Budowlane

02.04.2017 Mateusz Małys

Dnia 24 marca 2017 uczniowie z naszej szkoły z kl. 2Z3, 3TE, 1TE i 2TB odwiedzili XXXVII Targi Budowlane LUBDOM, które są jednym z wiodących targowych wydarzeń budowlanych we Wschodniej Polsce. Motywem przewodnim tegorocznej edycji był dom energooszczędny przyjazny dla ludzi i środowiska. Zwiedzający mogli skorzystać z dodatkowej oferty, która dotyczyła wyposażenia wnętrz i ogrodu.

 

Na placu wystawienniczym zlokalizowanym pomiędzy halami zwiedzający mogli obejrzeć maszyny budowlane. Dodatkowo nasi uczniowie mogli uczestniczyć w Finale Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”, na której wyjątkowo w tym roku zabrakło przedstawicieli z naszej szkoły, którzy w etapie regionalnym zajęli IV miejsce.

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta. Przy okazji targów zwiedziliśmy także Zamek Lubelski, obecnie muzeum, ale jeszcze kilkaset lat temu siedziba więzienia. Wśród wystaw stałych można było zobaczyć między innymi: uzbrojenie polskie XIV-XX w., malarstwo historyczne i batalistyczne, monety i medale oraz sztukę ludową regionu lubelskiego. Jednak największym zainteresowaniem ze strony uczniów cieszyły się multimedialne puzzle i sześcienne klocki, w których układaniu uczniowie zorganizowali sobie zawody. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, pogody ducha nikomu nie zabrakło. Było pouczająco i sympatycznie. Opiekę nad grupą uczniów sprawowały: p. Jadwiga Socha, p. Lucyna Sibiga, p. Anna Mróz. Wyjazd do Lublina zorganizowała p. Anna Mróz.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest