nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Projekty Unijne

Wycieczka do Planetarium w Chorzowie w dniu 27 maja 2011 roku.

31.05.2011 Administrator

 

Młodzież zwiedziła Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika. To największe i najstarsze polskie planetarium powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika.

 

 

 

Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Na półkulistym ekranie odtwarza ona wygląd nieba oglądanego w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi.  Ruchome projektory Słońca, Księżyca i planet pokazują wszelkie zmiany na niebie dziennym i nocnym związane ze zjawiskami na Ziemi i w jej sąsiedztwie.
Uczniowie uczestniczyli w dwulekcyjnych zajęciach dydaktycznych: Zjawiska w układzie Słońce – Ziemia – Księżyc; zaćmienia Słońca i Księżyca. Gwiazdozbiory. Składniki i struktura Układu Słonecznego. Składniki i struktura Galaktyki. Po wizycie w Planetarium, uczniowie przeszli alejkami Wojewódzkiego  Parku  Kultury i Wypoczynku.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali:
Kierownik wycieczki- mgr Waldemar Kazanecki i
mgr Zbigniew Łyp

 

 

 

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest