nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka do Rzeszowa

17.03.2010 Administrator

które miały miejsce w hali na Podpromiu, a także zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną przebiegającą pod kamienicami i płytą Rynku, której głębokość wynosi 0,5 ? 10 m – trzech kondygnacjach, długość: 369 m,      liczba komnat:1 5 korytarzy, 25 piwnic, a Okres powstania piwnic przypada na: XIV-XVIII w.

Targi Budownictwa 2010
Udział w Targach Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów oraz w Tragach Nieruchomości wzięło udział ponad trzystu wystawców.
Stoiska prezentowały się bardzo ciekawie. Wystawcy postarali się oczarować zwiedzających. Swoje oferty zaprezentowali m.in., wytwórcy i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych.
Można było zobaczyć wizualizacje praktycznego zastosowania nowych technologii w budownictwie. Uczniowie mogli odwiedzić stoiska pracowni projektowych oraz pracowni architektury krajobrazu.

 

Podziemna Trasa Turystyczna
Trasa kryje w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Można w niej spotkać relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, nadgryzione ?zębem czasu? pozostałości żelaznych krat i zawiasów, kilkusetletnie cegły ?palcówki?, ukryte przejścia. Atrakcyjności piwnic dopełnia ekspozycja historyczno-edukacyjna, na którą składają się m.in. repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, wystawa ceramiki użytkowej i ceramicznych zabawek, obrazująca, z jakich naczyń i przedmiotów codziennego użytku korzystali dawni mieszkańcy Rzeszowa. Obraz rzeszowskiego Rynku z przełomu XIX i XX wieków przedstawiają dużych rozmiarów fotografie umieszczone w obiekcie wejścia. Swoistą ?ścieżką edukacyjną? stanowi Korytarz Herbowy, w którym umieszczone zostały herby dawnych właścicieli Rzeszowa, herby ziem i województw, na terenie których położone było miasto, wreszcie herby miasta Rzeszowa.

 

Po zwiedzaniu Trasy Podziemnej uczniowie zebrali się na płycie Rynku Rzeszowskiego przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

 

 

 

Opracowała Agnieszka GrzywaczKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest