nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka do Rzeszowa

17.03.2010 Administrator

które miały miejsce w hali na Podpromiu, a także zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną przebiegającą pod kamienicami i płytą Rynku, której głębokość wynosi 0,5 ? 10 m – trzech kondygnacjach, długość: 369 m,      liczba komnat:1 5 korytarzy, 25 piwnic, a Okres powstania piwnic przypada na: XIV-XVIII w.

Targi Budownictwa 2010
Udział w Targach Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów oraz w Tragach Nieruchomości wzięło udział ponad trzystu wystawców.
Stoiska prezentowały się bardzo ciekawie. Wystawcy postarali się oczarować zwiedzających. Swoje oferty zaprezentowali m.in., wytwórcy i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych.
Można było zobaczyć wizualizacje praktycznego zastosowania nowych technologii w budownictwie. Uczniowie mogli odwiedzić stoiska pracowni projektowych oraz pracowni architektury krajobrazu.

 

Podziemna Trasa Turystyczna
Trasa kryje w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Można w niej spotkać relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, nadgryzione ?zębem czasu? pozostałości żelaznych krat i zawiasów, kilkusetletnie cegły ?palcówki?, ukryte przejścia. Atrakcyjności piwnic dopełnia ekspozycja historyczno-edukacyjna, na którą składają się m.in. repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, wystawa ceramiki użytkowej i ceramicznych zabawek, obrazująca, z jakich naczyń i przedmiotów codziennego użytku korzystali dawni mieszkańcy Rzeszowa. Obraz rzeszowskiego Rynku z przełomu XIX i XX wieków przedstawiają dużych rozmiarów fotografie umieszczone w obiekcie wejścia. Swoistą ?ścieżką edukacyjną? stanowi Korytarz Herbowy, w którym umieszczone zostały herby dawnych właścicieli Rzeszowa, herby ziem i województw, na terenie których położone było miasto, wreszcie herby miasta Rzeszowa.

 

Po zwiedzaniu Trasy Podziemnej uczniowie zebrali się na płycie Rynku Rzeszowskiego przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

 

 

 

Opracowała Agnieszka GrzywaczKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest