nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka do Zakopanego

03.11.2010 Administrator

 

 

Słoneczna pogoda, wyjątkowa jak na tą porę roku, sprzyjała pieszym wędrówkom i podziwianiu piękna górskiego krajobrazu.
Pierwszego dnia pobytu, tuż po przyjeździe, wszyscy udali się na słynne Krupówki aby dokonać drobnych zakupów i  posilić się jadłem typowym dla tego specyficznego rejonu. Następnym punktem wycieczki była Wielką Krokiew. Uruchamiając wyobraźnię można było wyczuć wielkie emocje, które towarzyszą w tym miejscu fanom skoków narciarskich ? naszego sportu narodowego.
W drugi dzień wycieczki wszyscy wzięli udział w całodziennej wędrówce przez Tatrzański Park Narodowy do Morskiego Oka. Mijając po drodze wartko płynące strumienie, wysokogórskie sosny (limby) połamane przez lawiny i skaliste szczyty na tle błękitu nieba wszyscy byli pod wrażeniem piękna tego zakątku naszego kraju. Ukoronowaniem wyprawy było Morskie Oko ? wyjątkowo zachwycające miejsce. Wzbogaceni wartościami estetycznymi, wyedukowani przez przewodnika i dobrze dotlenieni wycieczkowicze powrócili do pensjonatu. Po posileniu się ciepłą kolacją udali się na spoczynek.
Kolejny, ostatni dzień wycieczki to powrót do domu poprzedzony sprawunkami na Krupówkach ? zakupem pamiątek i oscypków. Wieczorem, utrudzeni długą podróżą ale zadowoleni wszyscy powrócili do Stalowej Woli. W naszej pamięci na długo pozostanie góralska gościnność i szczególny urok Zakopanego. Bezpieczeństwo uczniom w czasie wycieczki zapewnili nauczyciele: Barbara Tworek, Rafał Sroczyński, Zbigniew Łyp i Maciej Bzymek ? Polański.

Tekst: Barbara Tworek
Zdjęcia: Zbigniew Łyp Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest