nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wycieczka Edukacyjna do Wrocławia

07.04.2014 Administrator

W dniach 27-29.03.2014 roku 34 uczniów klas III TB i III TBO wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia Stolicy Dolnego Śląska, najpiękniejszego zakątka i regionu Polski, nieodkrytego, tajemniczego, pełnego przepięknych zabytków, krajobrazów i atrakcji. Celem wyjazdu oprócz zwiedzania zabytków i wybranych miejsc Wrocławia był udział uczniów technikum budowlanego w targach budowlanych ?Tarbud? umiejscowionych w Hali Stulecia uznawanej za jedno z najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku.

Uczestnicy zwiedzili m. in. Rynek Główny, Stadion Miejski, Dworzec PKP ? Wrocław Główny, Wrocławski Ogród Zoologiczny. Żelaznym punktem wycieczki była Panorama Racławicka jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich i technicznych „przeniosło” naszych uczniów w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Pomysłodawcą Panoramy był znany lwowski malarz Jan Styka (1858-1925), który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka (1857-1942).

Pomagali im: Ludwik Boller, Tadeusz Popiel, Zygmunt Rozwadowski, Teodor Axentowicz, Włodzimierz Tetmajer, Wincenty Wodzinowski i Michał Sozański. Obraz olejny przedstawia bitwę pod Racławicami (1794), jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej, zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi. Uczniowie zwrócili również szczególną uwagę na architekturę miasta, zarówno zabytkową jak i nowoczesną np. Most Rędziński na Odrze, najdłuższy i najwyższy most w Polsce, jeden spośród 130 mostów we Wrocławiu. Uwadze uczestników wycieczki nie umknęły wrocławskie krasnale umieszczone na ulicach będące niewątpliwą atrakcją miasta.

Opiekunami podczas wycieczki byli: mgr Marcin Kapuściński, mgr Rafał Sroczyński i mgr Anna Serafin.

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest