nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Podkarpacie stawia na zawodowców

Wycieczka na Międzynarodowe Targi Poznańskie

05.06.2015 Elżbieta Zawisza

W ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” w dniach 29-30 maja 2015 r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technika cyfrowych procesów graficznych wzięli udział w wycieczce zawodowej do Poznania.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Międzynarodowych Targach Poznańskich „POLIGRAFIA”. Dzień targów upłynął pod hasłem „Młodzi dla młodych”, w ramach którego odbyły się wykłady dotyczące m. in. wyboru studiów na Politechnice Warszawskiej (kierunek Papiernictwo i poligrafia na Wydziale Inżynierii Produkcji) oraz gradacji wartości w procesie wydawniczym (opakowanie a treść, wpływ koloru opakowania na nawyki zakupowe klientów). Inne tematy to np. customer magazines – inteligentne wspieranie sprzedaży, raport roczny jako produkt poligraficzny i zabezpieczenia poligraficzne w dowodzie tożsamości.

Tegoroczna edycja targów POLIGRAFIA pokazała jak szybko zmienia się w ta branża. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania techniczne i trendy w tej dziedzinie.

Po obejrzeniu Targów uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami pojechali do miejsca zakwaterowania i po ciepłym posiłku udali się na pierwszy spacer po mieście. Dużą frajdę sprawiła wszystkim wizyta w galerii handlowej Poznań City Center. Zakupów i zwiedzania było co nie miara.

Drugiego dnia grupa udała się na warsztaty fotograficzne na Starym Rynku w Poznaniu. To miejsce ma w sobie wiele niepowtarzalnego piękna. Pogoda tego dnia szczególnie dopisywała co sprzyjało robieniu zdjęć. Na Rynku odbywały się w tym czasie różnego rodzaju imprezy. Szczególnie uwagę przyciągały ogromne bańki mydlane unoszące się w powietrzu. Kiedy wybiła godzina 12.00 na wieży poznańskiego Ratusza ukazały się słynne koziołki. To widowisko jak zawsze wywołało uśmiech na twarzach zgromadzonych turystów. Każdy z uczestników wycieczki  indywidualnie oraz w grupie zwiedzał Starówkę i w ramach warsztatów fotograficznych zbierał materiały, które zostaną wykorzystane na zajęciach .

Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili późnym wieczorem do domu.

Wszyscy zgodnie uważają, że wycieczki są dobrym sposobem na integrację młodzieży i dlatego powinny być organizowane jak najczęściej.

Opiekunami uczniów byli: Beata Szwedo, Piotr Burszta i Mateusz Małys.

Zdjęcia: uczniowie klas 1TC, 2TC i 3TC.

ALBUM ze zdjęciami

Na następne wycieczki zapraszamy już z końcem czerwca do Warszawy i Krakowa.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest