nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Wygraliśmy w internetowej ankiecie

15.04.2009 Administrator

 W roku szkolnym 2008/2009 w stalowowolskich szkołach utworzono łącznie 62 nowe klasy dla uczniów. Najwięcej z nich, bo aż 14 utworzono w Zespole Szkół nr 1 im.
Wł. Sikorskiego. Na kolejnych miejscach uplasowały się m.in. Zespół Szkół nr 2 z 12 oddziałami, Zespół Szkół nr 4 z 11 oddziałami, oraz Liceum Ogólnokształcące z 10 oddziałami. Według danych, najwięcej uczniów, który stworzyli 23 oddziały, postanowiło ukończyć technikum.

 Takie zainteresowanie szkołami technicznymi nie dziwi, zwłaszcza biorąc pod uwagę zapotrzebowanie za polskim rynku pracy właśnie ludzi z podobnymi kwalifikacjami. W dobie dużego rozwoju budowlanego nie może również szokować fakt, że to właśnie popularna Budowlanka zwyciężyła w naszej ankiecie.

 W tym roku szkoła ta obchodziła swój Złoty Jubileusz. Z tej to okazji szkoła została uhonorowana przez Barbarę Wachowicz wpisem na Listę Złotych Szkół w Polsce.
Jak zapewnia Longina Ordon, zastępca dyrektora ZS nr 2, szkoła ?gwarantuje swoim uczniom uzyskanie wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin nauki, jednocześnie
w sposób odpowiedzialny, pomaga im w poszukiwaniu systemu wartości i stwarza optymalne warunki, by każdy uczeń osiągnął sukces na miarę swoich możliwości. Szkoła stawia przed uczniami jasno określone i konsekwentnie przestrzegane wymagania?.

 Ponadto szkoła przedstawia bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogą skorzystać m.in. z wycieczek edukacyjnych, warsztatów laboratoryjnych z biologii, czy warsztatów odzieżowych: Młodzi projektanci mody. Longina Ordon podkreśla również rolę sportu w życiu szkoły: ?Dla pasjonatów sportu niebywałą okazją do przeżyć stał się mecz piłki halowej, jaki uczniowie ZS nr 2 rozegrali z piłkarzami Stal Stalowa Wola. Wyjątkowe emocje sportowe towarzyszyły uczestnikom i widzom Kościuszkowskiego Biegu Jubileuszowego, w którym wzięło udział 8 szkół gimnazjalnych i 6 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego?. Miejmy nadzieję, że dobra passa Budowlanki utrzyma się przez długi okres, zaś szkoła wypuści ze swoich murów świetnie przygotowanych do zawodu absolwentów.

Drugie miejsce w ankiecie uzyskał Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, czyli popularny Staszic. To cieszące się niegasnącą renomą liceum od lat kusi swoim mitycznym wręcz prestiżem. Absolwenci Staszica rozwijają swoje zdolności w różnych dziedzinach wiedzy, by w rezultacie dostać się na wymarzoną uczelnię wyższą.

 Łącznie oddano 1103 głosy.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest