nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Wygraliśmy w internetowej ankiecie

15.04.2009 Administrator

 W roku szkolnym 2008/2009 w stalowowolskich szkołach utworzono łącznie 62 nowe klasy dla uczniów. Najwięcej z nich, bo aż 14 utworzono w Zespole Szkół nr 1 im.
Wł. Sikorskiego. Na kolejnych miejscach uplasowały się m.in. Zespół Szkół nr 2 z 12 oddziałami, Zespół Szkół nr 4 z 11 oddziałami, oraz Liceum Ogólnokształcące z 10 oddziałami. Według danych, najwięcej uczniów, który stworzyli 23 oddziały, postanowiło ukończyć technikum.

 Takie zainteresowanie szkołami technicznymi nie dziwi, zwłaszcza biorąc pod uwagę zapotrzebowanie za polskim rynku pracy właśnie ludzi z podobnymi kwalifikacjami. W dobie dużego rozwoju budowlanego nie może również szokować fakt, że to właśnie popularna Budowlanka zwyciężyła w naszej ankiecie.

 W tym roku szkoła ta obchodziła swój Złoty Jubileusz. Z tej to okazji szkoła została uhonorowana przez Barbarę Wachowicz wpisem na Listę Złotych Szkół w Polsce.
Jak zapewnia Longina Ordon, zastępca dyrektora ZS nr 2, szkoła ?gwarantuje swoim uczniom uzyskanie wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin nauki, jednocześnie
w sposób odpowiedzialny, pomaga im w poszukiwaniu systemu wartości i stwarza optymalne warunki, by każdy uczeń osiągnął sukces na miarę swoich możliwości. Szkoła stawia przed uczniami jasno określone i konsekwentnie przestrzegane wymagania?.

 Ponadto szkoła przedstawia bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogą skorzystać m.in. z wycieczek edukacyjnych, warsztatów laboratoryjnych z biologii, czy warsztatów odzieżowych: Młodzi projektanci mody. Longina Ordon podkreśla również rolę sportu w życiu szkoły: ?Dla pasjonatów sportu niebywałą okazją do przeżyć stał się mecz piłki halowej, jaki uczniowie ZS nr 2 rozegrali z piłkarzami Stal Stalowa Wola. Wyjątkowe emocje sportowe towarzyszyły uczestnikom i widzom Kościuszkowskiego Biegu Jubileuszowego, w którym wzięło udział 8 szkół gimnazjalnych i 6 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego?. Miejmy nadzieję, że dobra passa Budowlanki utrzyma się przez długi okres, zaś szkoła wypuści ze swoich murów świetnie przygotowanych do zawodu absolwentów.

Drugie miejsce w ankiecie uzyskał Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, czyli popularny Staszic. To cieszące się niegasnącą renomą liceum od lat kusi swoim mitycznym wręcz prestiżem. Absolwenci Staszica rozwijają swoje zdolności w różnych dziedzinach wiedzy, by w rezultacie dostać się na wymarzoną uczelnię wyższą.

 Łącznie oddano 1103 głosy.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest