nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wyniki Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHMEISTER

14.06.2017 andkul

Tradycją w naszej szkole jest coroczny Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHMEISTER. W tym roku szkolnym odbyła się już V edycja SKJN DEUTSCHMEISTER pod patronatem pełniącego obowiązki Dyrektora szkoły mgr Tomasza Sekulskiego. Konkurs adresowany był do uczniów klas I Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji językowych oraz poszerzaniem wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

 

 Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych młodzieży, zainteresowanie uczniów kulturą  państw niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie, kształtowanie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych narodów, ich kultury i języka, rozbudzanie zainteresowania nauką języka niemieckiego oraz rozwijanie motywacji do samodzielnej, systematycznej pracy nad jego przyswajaniem oraz umacnianie wiary we własne siły i możliwość osiągania sukcesów.

 

Do konkursu przystąpiło 40 uczniów. Zmagania konkursowe miały formę testu gramatyczno-leksykalnego. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową w składzie Monika Fil, Ewa Nowak, Dominika Pędlowska – Jonaszek, Małgorzata Majdanik, Magdalena Piróg oraz Andrzej Kułakowski, tytuł Mistrzów Języka Niemieckiego w naszej szkole otrzymali:

 

  1. Adrian Tonderys – I AW – I miejsce

  2. Sebastian Pachla – I BSI – II miejsce

  3. Kamil Federczyk – I TEC – III miejsce

Mistrzowie otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez pełniącego obowiązki Dyrektora Szkoły Tomasza Sekulskiego oraz Goethe Institut . Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, najlepszym gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

 

DSC_0172 [1600x1200] DSC_0176 [1600x1200] DSC_0178 [1600x1200]


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest