nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wystawa ?Zesłańcy ? Sybiracy ? Deportowani?

04.11.2010 Administrator

w1d

 

Ekspozycja zorganizowana przez Rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Związek Sybiraków ? Koło w Stalowej Woli i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Odbywa się w ramach Roku Sybiraka w województwie podkarpackim. Wystawa opowiada o losach Polaków zesłanych w głąb Rosji i ZSRR w latach 1768 ? 1956. Na kilkunastu planszach zostały pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki z zesłania. Osobna plansza przedstawiała działalność Związku Sybiraków oraz staraniach w kierunku zachowania pamięci o ?Golgocie Wschodu?. Na wystawie można było zobaczyć także ciekawe materiały przekazane przez osoby mieszkające obecnie w województwie podkarpackim, a które były deportowane lub internowane w ZSRR. Wyjście na zwiedzanie wystawy zorganizowały nauczycielki historii: mgr Anna Ryzak  i mgr Iwona Szewc.
                                                                                                                                                                               Komentarz: I.SzewcKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest