nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Wystawa ?Zesłańcy ? Sybiracy ? Deportowani?

04.11.2010 Administrator

 

Ekspozycja zorganizowana przez Rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Związek Sybiraków ? Koło w Stalowej Woli i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Odbywa się w ramach Roku Sybiraka w województwie podkarpackim. Wystawa opowiada o losach Polaków zesłanych w głąb Rosji i ZSRR w latach 1768 ? 1956. Na kilkunastu planszach zostały pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki z zesłania. Osobna plansza przedstawiała działalność Związku Sybiraków oraz staraniach w kierunku zachowania pamięci o ?Golgocie Wschodu?. Na wystawie można było zobaczyć także ciekawe materiały przekazane przez osoby mieszkające obecnie w województwie podkarpackim, a które były deportowane lub internowane w ZSRR. Wyjście na zwiedzanie wystawy zorganizowały nauczycielki historii: mgr Anna Ryzak  i mgr Iwona Szewc.
                                                                                                                                                                               Komentarz: I.SzewcKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest