nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

XIX edycja Ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA”

04.12.2018 Andrzej Kułakowski

Zapraszamy uczniów naszej szkoły, jak również nauczycieli do przyłączenia się do Ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r.

 

Cel „Góry Grosza”:

 

Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może się czuć bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie.70 tys. dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

 

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji:

 

– Efekt wychowawczy- uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej

– Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci

– Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

 

PAMIĘTAJ – każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

 

Organizatorem akcji jest: Towarzystwo Nasz Dom, zaś partnerem: Poczta Polska

 

Zapraszamy – przyłączcie się do akcji !

 

Opiekunami akcji w naszej szkole są:

 

p. Anna Świetlińska, p. Sylwia Pacholec, p. Agnieszka SikoraKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest