nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

XXV Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie w Maciejowicach

21.04.2009 Administrator

 Najubileuszowym Sympozjum w Maciejowicach naszą szkołę reprezentowała p. wicedyrektor Longina Ordon. W trakcie Międzynarodowego Konkursu Strojów Historycznych pracowała jako sekretarz jury, a podczas  Sesji Kościuszkowskiej przedstawiła przykłady pracy z patronem w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki oraz wygłosiła I. cz. referatu – Literacka legenda Tadeusza Kościuszki, drugą część referatu wygłosił prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski. Ciekawe referaty dotyczące tradycji kościuszkowskiej prezentowali, m. in.: prof. dr hab. Tadeusz Rawski ?Skąd pochodzili żołnierze Kościuszki pod Racławicami, prof. dr hab. Izabella Rusinowa ?Insurekcja Kościuszkowska w gazecie amerykańskiej, prof. dr hab. Eugeniusz IwaniecPierwsze 9 lat życia Tadeusza Kościuszki , dr Leszek Marek Krześniak25 Sympozjów Kościuszkowskich w Maciejowicach, i co dalej?, mgr Piotr M. ZalewskiBandolier Insurekcyjny – mało znane zawiesie broni białej.

Sympozjum obfitowało ponadto w szereg imprez towarzyszących: wystawa ? Obrazy Grażyny Kostawskiej i Piotra Szałkowskiego ?Tadeusz Kościuszko i jego epoka na obrazach współczesnych malarzy, inscenizacje epizodów bitwy maciejowickiej czy Międzynarodowy Rajd Kościuszkowski.

 

Materiały z sympozjum zostaną opublikowane i posłużą do pracy wychowawczej w naszej szkole. Nawiązanie nowych kontaktów z osobowościami kręgu ?Kościuszkowskiego? sprzyjać będzie efektywnemu kultywowaniu tradycji kościuszkowskiej w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. 

 

przygot. L. OrdonKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest