nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Zajęcia w laboratorium logistyczno-spedycyjnym

25.02.2013 Administrator

Od stycznia w naszej szkole realizowane są zajęcia w LABORATORIUM LOGISTYCZNO- SPEDYCYJNYM. Celem zajęć w laboratorium logistyczno-spedycyjnym jest nabycie praktycznych umiejętności, bazujących na wiedzy ujętej w takich przedmiotach jak: „Podstawy logistyki”, „Transport i spedycja” oraz „Ekonomika logistyki”. Uczniowie zapoznają się z warunkami pracy na typowych dla absolwentów stanowiskach pracy, ich specyfiką i zasadami współpracy.

 

Zajęcia mają kształtować umiejętności łączenia teorii z praktyką, utrwalenie dotychczas nabytych wiadomości oraz wyrobić u uczniów umiejętność samodzielnego i właściwego stosowania przepisów.
Trudno wyobrazić sobie nowoczesne przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości firmy, które nie korzysta z oprogramowania komputerowego. Coraz więcej czynności związanych z codzienną działalnością zostaje „zinformatyzowane”. Mechanizm ten można uznać za naturalny skutek rozwoju technologicznego na świecie, globalizacji i ciągłego rozwoju społeczeństwa informacyjnego.
Wymagania rynku zmieniają się dynamicznie – rośnie liczba produktów, zwiększa się liczba zamówień, różnorodność asortymentu, co wiąże się z coraz to większymi wymaganiami klientów. Klientami magazynów często są sieci handlowe, które nie mogą sobie pozwolić na przechowywanie dużej ilości produktów na zapleczu lub w podręcznym magazynie. Asortyment umieszczony jest na półce sklepowej. Powierzchnia zajmowanego produktu jest bardzo droga, co wymusza zamawianie często małych ilości danego asortymentu. Częstotliwość zamawiania danych produktów jest duża, często są one zamawiane codziennie lub zgodnie z aktualnym popytem. Dzisiejsze magazyny i centra dystrybucyjne można porównać do bardzo wydajnych linii produkcyjnych, na których kompletuje się kilka czy kilkanaście tysięcy paczek na dobę. Aby bezbłędnie spakować tysiące przesyłek, co stanowi duży i skomplikowany problem logistyczny, niezbędny jest system informatyczny, który jest w stanie udźwignąć takie zadanie. Dlatego nasi uczniowie pracują na programie ISCALA. Ustalają odległości trasy, obliczają koszty, wypełniają pełna dokumentację transportową co umożliwi im szybsze znalezienie pracy na lokalnym rynku. Zajęcia prowadzone są w programie Wirtualne laboratoria WSL Poznań, przez Annę Haliniak.

 

Przygotowała Anna HaliniakKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest