nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Zajęcia z Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER

25.03.2014 Administrator

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli to pierwsza szkoła na Podkarpaciu, w której prowadzone są zajęcia z Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER. Patronem systemu jest Józef Haller, generał broni Wojska Polskiego, legionista, harcmistrz, dowódca polskiej Błękitnej Armii utworzonej we Francji, ten, który po wojnie wrzucił pierścień do Bałtyku biorąc symboliczny ślub Polski z morzem.

W prezentacji nowoczesnego i unikatowego w skali kraju, ale i całego świata systemu oraz w pokazowych zajęciach z instruktorami wzięła udział  młodzież z kl. I AW, II AW I III AW liceum ogólnokształcącego o edukacji wojskowej oraz uczniowie II klasy Technikum Logistycznego. Uczniowie pod kierunkiem eksperta Zdzisława Patrzałka oraz towarzyszących mu asystentów ćwiczyli techniki uników, metody blokowania ataków oraz umiejętność odbierania agresorowi niebezpiecznych przedmiotów i wykorzystywania ich w dalszej obronie.

Twórcy systemu podkreślali, że podczas szkoleń nie stawiają na prymitywną siłę i suchą technikę, ale przede wszystkim na inteligencję oraz przygotowanie psychologiczne, które kształtują poprzez trening psychofizyczny oraz zajęcia  z zakresu walki informacyjnej i PSYOPS  (psychological operations).

PSWW HALLER jest systemem wypracowanym w sytuacjach realnej walki, z jaką spotkali się instruktorzy, którzy służyli w Pododdziałach Antyterrorystycznych Policji, oddziałach specjalnych Wojska Polskiego czy służbach specjalnych. P. Dyrektor Formicki twierdzi, że nie uczą na treningach agresji, ani tym bardziej brutalności. Natomiast nauczają technik wielokrotnie sprawdzonych w realnej walce z realnym przeciwnikiem.

Instruktorzy HALLERA będą wracać w mury naszej szkoły, aby szkolić kadrę, trenować z uczniami i przygotowywać ich do pokazów czy konkursów. Najbliższe szkolenie odbędzie się 26 marca w naszej szkole. Zapraszamy uczniów klas wojskowych do udziału w pełnym umundurowaniu w jutrzejszych ćwiczeniach.

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest