nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Zawodowcy na wycieczce

21.03.2017 Mateusz Małys

1 marca br. ponad 50 osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas 1 BSI, 1 TBG- TB, 3 TSC-TS pod opieką 6 opiekunów wyjechała na wycieczkę do Małogoszczy i Kielc. Najpierw było zwiedzanie Cementowni Małogoszcz, która należy do grupy LafargeHolcim. Uczniowie mogli zobaczyć linie technologiczne produkujące klinkier metodą suchą oraz linie do produkcji cementu, silosy do jego magazynowania. Cementownia produkuje szeroką gamę cementów portlandzkich z dodatkami mineralnymi oraz cement hutniczy, wykorzystuje własne zasoby surowcowe kamienia wapiennego oraz margli pochodzenia jurajskiego z kopalni odkrywkowej.

 

Później Targi, Targi Kielce:

XVIII Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH,
XX Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki,
XV Targi Odnawialnych Źródeł Energii,

na, których uczniowie mogli zobaczyć prezentację maszyn, urządzeń i rozwiązań wspierających gospodarowanie odpadami zarówno w domu i gminie. Swoje stoiska miały firmy oferujące urządzenia do utrzymania czystości ulic, budynków, pomieszczeń, sprzęt do pielęgnacji zieleni oraz sprzęt i urządzenia do oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych. Można było też znaleźć odpowiedź na dylematy związane z energią. W specjalnej strefie o nazwie Aleja Kotłów, zaprezentowali się producenci kotłów centralnego ogrzewania, którzy oferowali najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu montażu tylko z najlepszymi standardami emisyjnymi. No, i były jeszcze samochody elektryczne – pieśń przyszłości czy już codzienność? Był, to dzień pełen wrażeń zawodowych i towarzyskich 🙂

 

Wycieczkę zorganizowała B. Dzikowska.

Opiekę sprawowali : U. Godawska, M. Herok, M. Kapuściński, M. Marzec, T. Stadnik, M. Socha.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest