nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Złota Kościuszkowska nie zawiodła – podwójny sukces

02.06.2013 Andrzej Kułakowski

Podwójnym sukcesem Złotej Kościuszkowskiej zakończył się Finał Wojewódzki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, który odbył się 28 maja 2013 r. w Rzeszowie.Mimo złej aury, drużyna dziewcząt osiągnęła najlepszy wynik w historii zdobywając medal srebrny, a chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium zostając brązowymi medalistami.

W skład drużyn wchodzili uczniowie: Puka Karolina, Ptak Justyna, Wołoszyn Klaudia, Chmielowska Klaudia, Lis  Aleksandra , Dul Patrycja, Kuryś Katarzyna, Kargol Katarzyna, Siembida Joanna, Budzińska Klaudia, Wrońska Magdalena, Siek Magdalena, Mączka Karolina, Sikora Aleksandra, Tur Karolina, Kowal Grzegorz, Wraga Mateusz, Kowal Jarosław, Wołosz Tomasz, Madej Krystian, Pasek Piotr, Maziarz Konrad, Poradka Karol, Wołoszyn Piotr, Stój Bartłomiej, Butkowski Krystian, Portka Patryk, Pęcak Kamil, Lenartowicz Artur. Jest to wyjątkowe osiągnięcie, gdyż do dotychczasowych pozycji medalowych chłopców dołączyły również dziewczęta. Do tej pory plasowały się w czołówce szkół województwa podkarpackiego, teraz wywalczyły srebrny medal. Dwa medale to powód do dumy i podwójny sukces kościuszkowskich zawodników i ich opiekuna Krzysztofa Momota, który od paru lat trenuje uczniów odnoszących corocznie sukcesy w zawodach lekkoatletycznych. Szkolni medaliści podkreślają, iż kluczem do ich sukcesu jest trener, który – jak widać – skutecznie mobilizuje do ciężkiej i systematycznej pracy. Historia lekkoatletycznych osiągnięć „kościuszkowców” potwierdza, iż Krzysztof Momot niemal na każdych zawodach może podziwiać swoich zawodników na podium. Udane starty i wyniki z ubiegłych latach pokazują, że reprezentacja Złotej Kościuszkowskiej osiąga coraz lepsze wyniki sportowe. Dwa lata temu w Finałach Wojewódzkich dziewczęta zdobyły brązowy medal, natomiast chłopcy sięgając po 2 brązowe medale awansowali do Mistrzostw Polski w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej i w debiucie zajęli miejsce czwarte. W ubiegłym roku było jeszcze lepiej, gdyż chłopcy wywalczyli złoto w sztafecie szwedzkiej, 2 srebrne medale Finału Wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych i Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej i srebro Mistrzostw Polski w „sztafecie szwedzkiej”. W Mistrzostwach Polski w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej chłopcy powtórzyli wynik osiągając miejsce czwarte, natomiast dziewczęta zajęły miejsce szóste. W tym roku, wśród zawodników i trenera, poza nadziejami na dobre starty i wysokie wyniki pojawiły się również obawy wynikające ze zmiany reprezentacji chłopców. Było to nieuniknione, gdyż duża część dotychczasowych zawodników nie mogła z różnych powodów reprezentować szkoły. Zmiennicy okazali się wartościowi i utrzymując wyniki na tym samym poziomie, awansowali do Finału Wojewódzkiego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej i zwyciężyli w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uzyskane wyniki pozwoliły myśleć o udanych startach w Finałach Wojewódzkich i Mistrzostwach Polski. Jest to również ogromny sukces dla drużyny dziewcząt, które zwyciężyły w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w Mistrzostwach Województwa Sztafetowych Biegów Przełajowych zdobyły brąz, w sztafecie szwedzkiej uplasowały się na trzecim miejscu i z najlepszym wynikiem awansowały do Finału Wojewódzkiego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej osiągając najlepszy wynik w historii startów. Obecnie celem reprezentacji ZSP Nr 2 jest medal Mistrzostw Polski  w Szkolnej Lidze  Lekkoatletycznej, gdzie kilka lat temu sukcesem byłby już awans do Finału Wojewódzkiego, o medalach nawet wtedy nikt nie myślał. Zdaniem trenera Krzysztofa Momota, młodzież sama mobilizuje się do jak najlepszego wyniku znając swoją wartość, a sam start w zawodach i ogromny wysiłek fizyczny nie jest przykrym obowiązkiem tylko przyjemnością. Mamy zdolną młodzież tylko trzeba ich zachęcić i zmobilizować do ćwiczeń, budując przy tym przyjazną atmosferę. W 2011 i 2012 roku reprezentacje ZSP Nr 2 w Stalowej Woli regularnie uczestniczyły w Mistrzostwach Polski w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. W tym czasie chłopcom dwukrotnie zajmując miejsce czwarte. Jak widać, zajęcie „najgorszego miejsca dla sportowca” stało się budulcem tegorocznego sukcesu i zapowiedzią jeszcze większych osiągnięć Złotej Kościuszkowskiej.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest