nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Podkarpacie stawia na zawodowców

Złota Kościuszkowska nowoczesną szkołą

07.06.2015 andkul

W ramach programu unijnego „Podkarpacie stawia na zawodowców” 20 uczniów naszej szkoły w okresie od marca do czerwca 2015 roku wzięło udział w jednej z najlepszych na świecie symulacji biznesowych, amerykańskiej grze decyzyjnej Marketplace®.

Gra jest pionierskim i innowacyjnym narzędziem dydaktycznym szeroko wykorzystywanym na największych uczelniach ekonomicznych na świecie i w Polsce, które w sposób praktyczny umożliwia przygotowanie uczniów i studentów do wykonywania przyszłych obowiązków pracowniczych lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Celem gry jest przyswojenie wiedzy i umiejętności z zakresu analizy rynku i konkurencji oraz planowania rozwoju przedsiębiorstwa, jak również zrozumienie związków i zależności między takimi obszarami funkcjonalnymi przedsiębiorstwa jak: marketing, zarządzanie ludźmi, reklama, produkcja, finanse czy badania i rozwój. Jak mówią sami uczestnicy, gra bardzo wciąga, robi się coraz ciekawsza z każdym etapem, uczy logicznego myślenia i podejmowania decyzji, poszerzając wiedzę poprzez zabawę i praktyczne doświadczenie.

Uczniowie z klas kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik graficznych procesów cyfrowych, technik logistyk i technik technologii odzieży ukończyli 2 moduły gry Marketplace®: Podstawy Marketingu (Introduction to Marketing) i Marketing Strategiczny (Strategic Marketing).

Z przyjemnością informujemy, że najlepsze indywidualne wyniki uzyskali:

I miejsce – Eryk Krysa, kl. 2TEC

II miejsce – Gabrysia Wiącek, kl. 2TEC

III miejsce – Katarzyna Hanejko, kl. 1TL

IV miejsce – Daria Białas, kl. 2TEC

V miejsce – Ewelina Kowal, kl. 3TLO

Gratulujemy fantastycznych osiągnięć ww. uczniom, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w rozgrywkach szkolnych, które będę miały miejsce w dn. 30.05 i 13.06.2015. Tym razem grając w 4-osobowych zespołach nasi uczniowie będę mieli za zadanie ukończyć moduł Podstawy działalności gospodarczej (Business Fundamentals). Najlepsi uzyskają  nagrody rzeczowe: tablety, aparaty fotograficzne i przenośne urządzenia do odtwarzania muzyki.

Zajęcia z gry Marketplace® prowadził nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i instruktor gry Małgorzata Terlecka, z której to inicjatywy zajęcia te zostały wpisane do programu unijnego „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

Bliższe informacje o grze:

http://www.forumakad.pl/archiwum/2006/02/44_marketplace.html

http://pl.marketplace-simulation.com/

https://www.facebook.com/MarketplaceSimulations?fref=tsKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest