nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Rok Kościuszkowski

Złota Kościuszkowska w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

07.06.2017 andkul

W dniu 1 czerwca 2017 r. w Dzień Dziecka, punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie Złotej Kościuszkowskiej przyłączyli się do ogólnopolskie akcji masowego czytania pod hasłem Jak nie czytam, jak czytam. Głównym organizatorem, drugiej już edycji tej akcji  był miesięcznik Biblioteka w szkole, a jej głównym celem zachęcenie młodych osób do czytania.

 

Czytania w jednym miejscu, w tym samym czasie  i tym samym wzięcia udziału w pobiciu zeszłorocznego rekordu (432 608 czytających młodych ludzi )W naszej szkole w Roku Kościuszkowskim akcję rozpoczął, dając dobry przykład młodzieży,nie kto inny ,tylko  sam Naczelnik Tadeusz Kościuszko i jego kosynierzy. Następnie akcja przeniosła się na dziedziniec szkoły. Czytano różnorodną literaturę,począwszy  od ulubionych książek z  dzieciństwa, poprzez literaturę faktu, obyczajową, historyczną (nie mogło zabraknąć przecież książek o Patronie szkoły i jego dokonaniach) jak i dzieła fachowe z dziedziny wojskowości, a na podręcznikach szkolnych kończąc.

 

Wykorzystując piękno otoczenia przed szkołą, czytano na siedząco, stojąco, leżąco, w parach, grupach i  podgrupach. Czytali uczniowie z klas: I AW, TBG I BSI, I TL, II TEC, III TEC wraz z nauczycielami. Sposobem na policzenie liczby uczestników, biorących udział w akcji było wręczanie złotych dukatów…, których rozdano  łącznie 129. Widoczne złote, czerwone, białe stroje uczestników akcji były potwierdzeniem, że Złota Kościuszkowska… Jak nie czyta, jak czyta…

 

Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy I TBG, którzy  aktywnie włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. W rolę czytającego Naczelnika wcielił się Karol Kusz,  którego dzielnie wspierali kosynierzy: Krystian Dul,  Sebastian Bąk i Kacper Zakrzewski. Produkcją dukatów sposobem manufaktury scentralizowanej z powodzeniem zajęła się Weronka Ogonowska. Autorkami zdjęć, oddających rozmiar i charakter akcji była pani Małgorzata Terlecka i uczennica klasy I TBG Weronika Ogonowska. Zaś inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia była pani Anna Ryzak – nauczyciel historii w naszej szkole.

 

Zapewniamy, że w następnym roku znowu weźmiemy udział w tej akcji,  bo jak stwierdziła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest