nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Złota Kościuszkowska dla Szlachetnej Paczki

12.12.2012 Administrator

W rozgrywkach sportowych wzięły udział następujące drużyny: Nauczyciele (w składzie: R. Sroczyński, M. Wasyl, K. Momot, M. Kapuściński, S. Wierzgacz, Ł. Rzeszutko, T. Tetla), Klasy maturalne (K. Mika, P. Pająk, T. Siembida, M. Krawiec, M. Michna, T. Puka), Reprezentacja szkoły (W. Wojciechowski, M. Dyjewski, P. Róg, P. Warchoł, A. Lenartowicz, S. Kopeć, P. Kapuśniak, K. Smutek, P. Pędrak, Ł. Rzeszutko, K.  Butkowski, P. Warchoł) oraz gościnnie Reprezentacja Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli wraz ze swoim nauczycielem i trenerem p. Ireneuszem Krzyszczukiem. W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą Klasy maturalne oraz Gimnazjum Nr 2. Po zaciętym meczu zwyciężyli maturzyści. Drugi półfinał, to pojedynek Nauczycieli i Reprezentacji szkoły. Tu również nie obyło się bez emocji i ostatecznie do finału zakwalifikowała się Reprezentacja Szkoły. W meczu o 3 miejsce sukces osiągnęli nasi Goście z gimnazjum, a zwycięstwo w całym turnieju zasłużenie odnotowała Reprezentacja szkoły. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i podziękowania od organizatorów. Słowa wdzięczności należą się również naszym ?wuefistom? ? p. A. Jaremowi i p. R. Sroczyńskiemu. Bez ich pomocy i fachowego wsparcia całe przedsięwzięcie z pewnością by się nie udało. Sam pomysł turnieju okazał się trafny, dzięki cegiełkom zakupywanym niemal do ostatniej chwili udało się zebrać ok. 400 zł.

Drugi aspekt mikołajkowych działań miał miejsce na korytarzu pierwszego piętra i przy wejściu do sali gimnastycznej. Rozstawiono tam stoły z przeróżnymi słodkościami i smakołykami, upieczonymi bezinteresownie przez uczniów naszej szkoły. Były to przeróżne ciasta i ciasteczka m.in.: babeczki, oponki, serduszka, pierniczki, ciasteczka z bakaliami, pierożki z jabłkami ? wszystkie pięknie udekorowane i bardzo smaczne! Podczas sprzedaży ciast rozdawano złote myśli. Wśród nich dominowały aforyzmy Jana Pawła II i cytaty z Pisma św., przygotowane przez Joannę Dymowską z klasy II AW. Wśród dobroczyńców, samorzutnie zgłaszających się do upieczenia tych delicji, znaleźli się następujący uczniowie : Agata Olak (I AW), Żaneta Rzeżutka, Karolina Pazdro (I TSI), Krzysztof Butryn, Bartłomiej Chmura, Krzysztof Myszka, Magdalena Siek, Joanna Kusiowska, Agata Młynarska, Anita Drzewi, Dominika Muciek, Klaudia Wołoszyn (II AW), Dominika Jachim, Angelika Jachim, Katarzyna Wołoszyn (IV TIO).

Natomiast w akcji sprzedaży pomagali: Beata Stręciwilk i Karolina Kata (IV TIO) i Joanna Dymowska (II AW). Ze sprzedaży ciast uzyskano ponad 400 zł.
W tym roku ?Szlachetna Paczka? dotarła do ponad 13 tysięcy rodzin w całej Polsce, a łączna wartość przekazanej pomocy materialnej według wstępnych wyliczeń wynosi 22,5 mln zł. To ogromne dzieło pomocy ludziom w potrzebie. Cieszymy się, że jako szkoła mogliśmy również przygotować paczki dla samotnej kobiety, dotkniętej chorobą i trudną sytuacją rodzinną. Warto dodać, że każda klasa dodatkowo zbierała na ten cel żywność i środki czystości, nauczyciele przeprowadzili wśród siebie zbiórkę pieniężną, a trójka naszych uczniów (Tomasz Siembida, Szymon Szczęch, Klaudia Więcław) wraz z nauczycielem (Bogusław Łój) stanowili część zespołu stalowowolskich wolontariuszy.

Jesteśmy dumni, ze do naszej szkoły uczęszcza młodzież o tak wielkich sercach, w myśl słów Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom gratulujemy i dziękujemy!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych akcjach charytatywnych.
Oprac. R. Pachacz, B.Łój

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest