nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Zwiedzanie zakładu produkcyjnego firmy Rakoczy Stal

04.04.2014 Administrator

W marcu 2014 roku grupa uczniów z klasy 2 TE, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej gościła w zakładzie produkcyjnym kotłów na paliwo stałe. Organizatorem wycieczki przedmiotowej był Artur Wróblewski.

Działalność firmy RAKOCZY rozpoczęła się w 1968 roku w Nisku, gdzie założyciel zakładu Czesław Rakoczy uruchomił warsztat rzemieślniczy specjalizujący się w ślusarce budowlanej. Produkowane tam ogrodzenia, bramy i balustrady służą do dziś, świadcząc o solidności wykonania i wysokiej estetyce rzemieślniczej produkcji.

W roku 1970 firma RAKOCZY rozpoczęła wytwarzanie KOTŁÓW CO na paliwa stałe (węgiel, koks). Kotły wyprodukowane w niewielkim warsztacie, z trudno wówczas dostępnych materiałów, ogrzewały domy naszych klientów nawet kilkadziesiąt lat.

Dzięki Arturowi Wróblewskiemu i uprzejmości wyżej wymienionej firmy nasza szkoła dla kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej pozyskała wspaniałą pomoc dydaktyczną w postaci kotła Multimax.

Jest to najnowszy produkt firmy. Paliwem podstawowym dla kotłów MULTIMAX jest ekogroszek o granulacji od 5 do 25 mm; zamiennym miał o maksymalnym rozmiarze ziaren 30 mm oraz pellet o maksymalnej wielkości 30 mm. Komora spalania znajduje się między komorą popielnikową, a wymiennikiem ciepła. Nad palnikiem retortowym umieszczone są ruszta żeliwne, które umożliwiają komfortowe spalania drewna, o długości do 53 cm.

Uruchomienie kotła, jego obsługa i badanie jego możliwości pozwoli na doskonalenie wiedzy i umiejętności dla przyszłych techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zgodnie z maksymą ? Wiatraki, solary, kotły na biomasę budujesz i instalujesz w przyszłość świata inwestujesz ?

Dziękujemy firmie Rakoczy Stal producentowi kotłów na paliwo stałe za miły gest dla Szkoły.

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest